MTB Academia

Beş duyu sınırında sonsuz olmak

Birini veya kendini bir konuma koyduğunda onu hapsetmiş olduğunu ve kabir azabının başladığını biliyor musun, kendimi ya da başkasını hapsetmek istemedim diye düşünmeye başlarsan eğer, o sesi duyacaksın “Beş duyu sınırında yaşarken sonsuz olamadın.” Yani ölmeden önce ölemedin’i anlayacaksın ve “Dünyadayken ama olan ahirette de ama olacak ve sonsuza dek ama kalacak” ı hatırlayıp sarsılacaksın.

İşte o an dolunayın aydınlattığı gecede kafanda muazzam bir kargaşa oluşacak ve gözlerin karşıda oluşan ışığa odaklanacak karşında yarattığın üstadı görecek gözlerine inanamayacaksın ve tüm vücudunun ürperdiğini hissedeceksin.

Seni bir anda yanına çekecek ve her yerini sevgi, coşku kaplayacak. Sen sonsuz olasılıkları seyrederken birinin gerçekleşmesine şahit olacaksın. Sana olan bakışlarında öyle bir huzur bulacaksın ki, tek bir kelime bile söylemeden, sadece gözlemleyen, saf huzurdan oluşan bir bakış. İşte o an kendin olmayı ve bu huzuru ne kadar özlediğini hatırlayacaksın… Çünkü ancak ve ancak kimse seni bir yere koymadığında bu huzura erişebildiğini ve onu seni hiçbir yere koymadan, sadece kendin olman ve sonsuzluğu yaratman için yaratımın kendi kendini gözlemlemesi gibi saf gözle izlediğini anlayacaksın.

“Sonsuz olasılık olduğunu anladığında, sonsuzu yaratır ve bu yaratımın güzelliğine teslim olup iyi, kötü diye ayırmadan yargısız gözle baktığında, sonsuzun bir parçası olacaksın.” Dediğini duyacak ve sonsuzluğa teslim olacaksın.Seni aramaya başladıklarında ıssız yolun kenarında senden kalan ayak izlerini takip edip vardığın noktayı gördüklerinde senin kendi kendini bulduğunu aslında “HİÇ” olduğunu görecekler…

Beş duyu sınırında sonsuz olmak